NM Hamar 2019

Arrangert av: Hamar IL, Fik Orion

02.08.2019 - 04.08.2019


NM Hamar 201904.08.2019
 
KS 10 000 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 90 Therese Johaug Friidrettsklubben Ren-Eng 32,20,86
2 345 Maria Sagnes WĂĽgan Tjalve, IK 34,47,35
3 409 Runa Skrove Falch Vidar, Sportsklubben 35,26,25
4 105 Eli Anne Dvergsdal Gneist,IL 35,53,94
5 158 Maryna Novik Klypetussen, IF 36,05,32
6 293 Anne Jorunn Hodne Stavanger Friidrettsklubb 37,46,30
  187 Hanne Mjøen Maridal Lillehammer IF DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 100 m hekk (84,0 8,5m) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -1.6
1 399 Ida Eikeng UrĂŚdd Friidrett 13,69 Q
2 231 Martine Kolbeinshavn Hjørnevik Norna-Salhus IL 13,91 Q
3 176 Andrea Rooth Lambertseter IF 14,24 Q
4 281 Magdeli Støten Sarpsborg IL 14,60 q
5 426 Lovise Skarbøvik Andresen Ă…lesund FIK 14,70 q
Heat: 2 Vind: -1.8
1 27 Isabelle Sandstedt Pedersen BUL, IL i 13,49 Q
2 265 Agathe Holtan Wathne Sandnes IL 13,93 Q
3 268 Emilie Sandberg Sandnes IL 14,69 Q
4 85 Marlen Elisabeth Johansson Aakre Fredrikstad IF 14,86
5 218 Andrea Thorsheim Norna-Salhus IL 15,26
  407 Line Kloster Vidar, Sportsklubben DQ:R162,6
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 100 m hekk, finale (84,0 8,5m) Vind: +1.2
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 27 Isabelle Sandstedt Pedersen BUL, IL i 13,16
2 399 Ida Eikeng UrĂŚdd Friidrett 13,52
3 231 Martine Kolbeinshavn Hjørnevik Norna-Salhus IL 13,68
4 265 Agathe Holtan Wathne Sandnes IL 13,71
5 281 Magdeli Støten Sarpsborg IL 14,21
6 268 Emilie Sandberg Sandnes IL 14,36
7 426 Lovise Skarbøvik Andresen Ă…lesund FIK 14,44
  176 Andrea Rooth Lambertseter IF DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 200 m, finale Vind: -0.4
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 147 Elisabeth Slettum Idrettslaget Skjalg 23,91
2 370 Helene Rønningen Tyrving IL 24,02
3 78 Tonje Fjellet Kristiansen FIK Orion 24,38
4 114 Christine Bjelland Jensen Gular, IL 24,47
5 207 Linn Oppegaard Moss IL 24,86
6 286 Malin BĂĽrdsgĂĽrd Kulseth Selsbakk IF 24,97
7 203 Maren Bakke Amundsen Moelven IL 25,15
8 405 Frida Røe TĂŚrum Vidar, Sportsklubben 25,38
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 800 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 336 Hedda Hynne Tjalve, IK 2,02,30
2 380 Mina Marie Anglero Tyrving IL 2,07,28
3 393 Amalie Manshaus SĂŚten Ullensaker/Kisa IL Friidrett 2,08,22
4 144 EilĂŠn Brenne Herkules Friidrett 2,09,61
5 159 Anne Hjorth Arntsen Kristiansand Løpeklubb 2,09,82
6 151 Sara Busic Idrettslaget Skjalg 2,13,25
7 166 Sara Dorthea Jensen Kristiansands IF 2,15,17
  343 Malin Edland Tjalve, IK DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Diskos (1,0kg) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 7 Elisabeth Thon Rosvold Asker Sk. Friidrett 49,33
 
x49,3349,25xx47,85
2 232 Mona Ekroll Jaidi Norna-Salhus IL 48,89
 
42,4045,0748,8947,33x46,80
3 359 Vilde Indseth Holten Tjalve, IK 47,39
 
x47,3945,9146,33x46,30
4 88 Matilde Roe FRI IL 47,11
 
45,9944,6847,1147,0146,9246,14
5 18 Lotta Flatum Fallingen Brandbu IF 46,76
 
44,26xxxx46,76
6 95 Else Lundestad Bakkelid Gloppen Friidrettslag 45,50
 
x45,50xxx43,90
7 68 Solveig Fredriksen Fana IL 44,83
 
x41,3944,83xxx
8 319 Berit Stunes Isene Sturla IF 41,75
 
41,1341,75xxxx
9 283 Julie Noraberg Nilsen Seljord Idrettslag 39,64
 
39,6433,8036,78   
10 15 Oda Marie Myklebust Bergens TF 37,26
 
x35,9337,26   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Tresteg 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 234 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 13,56
 
 -0,9+0,0 +0,3+0,0
x13,2613,45x13,4913,56
2 110 Monika Elisabeth Benserud Gneist,IL 12,88
 
-1,0+0,0+1,1 -1,1 
12,4012,6212,88x12,67x
3 23 Chiamaka G Okparaebo BUL, IL i 12,80
 
-1,2 +1,4   
12,80x12,53xxx
4 230 Mari SellevĂĽg Aarø Norna-Salhus IL 12,35
 
  -0,6 -0,1 
xx12,25x12,35x
5 29 Julie Margrete Gaustad BUL, IL i 11,92
 
  +0,3 -1,0 
xx11,92x11,54x
6 226 Julie Marie TangerĂĽs Bressand Norna-Salhus IL 11,81
 
-1,8+0,0 +0,0 +1,0
11,1911,75x11,50x11,81
7 16 Rachel Ombeni Bergens TF 11,81
 
+0,0 +3,0-1,7  
11,81x11,519,92--
8 208 Mathilde Sofie Karlsen Klokseth Moss IL 11,37
 
-1,3+0,2+0,2-0,5+0,1+0,0
10,6811,1111,3711,3211,1110,99
9 219 Elise Martinsen Nedberg Norna-Salhus IL 11,20
 
+0,0-0,2+1,1   
10,9311,0911,20   
10 134 Kaja Kleppe Salemonsen Haugesund Idrettslag Friidrett - gr 10,83
 
-0,0+0,0+1,1   
10,7710,6910,83   
11 64 Hannah Rimstad Steffensen Fana IL 10,58
 
 +0,0    
x10,58x   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 10 000 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1
1 213 Alexander Bratreit Kirkeberg Namdal løpeklubb 30,43,48
2 161 Ola Sakshaug Kristiansand Løpeklubb 30,54,14
3 121 Martin Finne Gular, IL 30,55,29
4 211 Ola Berg Fines Mosvik IL - Friidrett 31,04,03
5 240 Magnus Winther Warvik NTNUI 31,09,90
6 324 Kjell Arne TrĂŚlnes Sømna IL 31,26,68
7 323 Sverre SolligĂĽrd Svorkmo N.O.I. 31,28,90
8 418 Sondre Skipenes Øvre-Helland Viking, TIF 31,36,79
9 314 Iver Matias Linge Glomnes Strindheim il 31,37,59
10 259 Sindre Solbakken Omvik Rosendal TL 31,50,91
11 297 Mathias Flak Steinkjer Friidrettsklubb 31,51,74
12 298 Simen Hernes Ellingsdalen Steinkjer Friidrettsklubb 31,53,71
13 360 Kristian Ulriksen Tromsø Løpeklubb 31,54,90
14 190 Petter Johansen Lillehammer IF 31,58,73
15 228 Kristoffer Ohnstad Hjelmeland Norna-Salhus IL 31,59,91
16 312 Erlend Gjerdevik Sørtveit Strindheim il 32,00,05
17 315 Mats Bjørgum Strindheim il 32,02,60
18 337 Henrik Andree Nicolaisen Tjalve, IK 32,23,29
19 245 Magnus Gjerstad Osterøy IL 32,35,15
20 325 Lasse Blom Sømna IL 32,41,80
21 153 Simen Jerry Bergseth Idrettslaget Skjalg 32,51,13
22 291 Kristian NedregĂĽrd Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb 33,37,60
  313 Haben Brhane Gebrehiwet Strindheim il DNF
Heat: 2
1 413 Sondre Nordstad Moen Vidar, Sportsklubben 28,13,14
2 276 Narve Gilje NordĂĽs Sandnes IL 29,19,23
3 113 Bjørnar Sandnes Lillefosse Gular, IL 29,44,98
4 160 Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 29,45,17
5 120 Marius Øyre Vedvik Gular, IL 29,59,20
6 80 Thomas Fremo Fjellørnen IL 30,09,90
7 210 Eirik Mysen Mosvik IL - Friidrett 30,12,93
8 270 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 30,14,53
9 157 Eivind Øygard Jølster IL 30,14,69
10 311 Ebrahim Abdulaziz Strindheim il 30,18,33
11 184 Isaac Tesfamichael Leksvik IL 30,25,85
12 350 Petter Mekvik Rypdal Tjalve, IK 30,33,52
13 55 Salim Haroun Yousif Egersunds Idrettsklubb 30,35,35
14 404 Andreas Myhre Sjurseth Vidar, Sportsklubben 30,38,55
15 5 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett 30,52,65
16 103 Andreas Iden Gneist,IL 31,04,13
17 310 Dag Blandkjenn Strindheim il 31,07,53
18 264 Erik LomĂĽs Salangen IF - Friidrett 31,27,66
 
Plasseringtotal
Plass Startnr: Navn: Klubb: Resultat:
1 413 Sondre Nordstad Moen Vidar, Sportsklubben 28,13,14
2 276 Narve Gilje NordĂĽs Sandnes IL 29,19,23
3 113 Bjørnar Sandnes Lillefosse Gular, IL 29,44,98
4 160 Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 29,45,17
5 120 Marius Øyre Vedvik Gular, IL 29,59,20
6 80 Thomas Fremo Fjellørnen IL 30,09,90
7 210 Eirik Mysen Mosvik IL - Friidrett 30,12,93
8 270 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 30,14,53
9 157 Eivind Øygard Jølster IL 30,14,69
10 311 Ebrahim Abdulaziz Strindheim il 30,18,33
11 184 Isaac Tesfamichael Leksvik IL 30,25,85
12 350 Petter Mekvik Rypdal Tjalve, IK 30,33,52
13 55 Salim Haroun Yousif Egersunds Idrettsklubb 30,35,35
14 213 Alexander Bratreit Kirkeberg Namdal løpeklubb 30,43,48
15 404 Andreas Myhre Sjurseth Vidar, Sportsklubben 30,38,55
16 161 Ola Sakshaug Kristiansand Løpeklubb 30,54,14
17 121 Martin Finne Gular, IL 30,55,29
18 5 Marius Garmann Sørli Ask Friidrett 30,52,65
19 211 Ola Berg Fines Mosvik IL - Friidrett 31,04,03
20 240 Magnus Winther Warvik NTNUI 31,09,90
21 103 Andreas Iden Gneist,IL 31,04,13
22 310 Dag Blandkjenn Strindheim il 31,07,53
23 324 Kjell Arne TrĂŚlnes Sømna IL 31,26,68
24 323 Sverre SolligĂĽrd Svorkmo N.O.I. 31,28,90
25 264 Erik LomĂĽs Salangen IF - Friidrett 31,27,66
26 418 Sondre Skipenes Øvre-Helland Viking, TIF 31,36,79
27 314 Iver Matias Linge Glomnes Strindheim il 31,37,59
28 259 Sindre Solbakken Omvik Rosendal TL 31,50,91
29 297 Mathias Flak Steinkjer Friidrettsklubb 31,51,74
30 298 Simen Hernes Ellingsdalen Steinkjer Friidrettsklubb 31,53,71
31 360 Kristian Ulriksen Tromsø Løpeklubb 31,54,90
32 190 Petter Johansen Lillehammer IF 31,58,73
33 228 Kristoffer Ohnstad Hjelmeland Norna-Salhus IL 31,59,91
34 312 Erlend Gjerdevik Sørtveit Strindheim il 32,00,05
35 315 Mats Bjørgum Strindheim il 32,02,60
36 337 Henrik Andree Nicolaisen Tjalve, IK 32,23,29
37 245 Magnus Gjerstad Osterøy IL 32,35,15
38 325 Lasse Blom Sømna IL 32,41,80
39 153 Simen Jerry Bergseth Idrettslaget Skjalg 32,51,13
40 291 Kristian NedregĂĽrd Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb 33,37,60
  313 Haben Brhane Gebrehiwet Strindheim il DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 110 m hekk (106,7 9,14m) Vind: -0.8
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 416 Vladimir Erik Vukicevic Vidar, Sportsklubben 13,99
2 412 Sondre Mogens Guttormsen Vidar, Sportsklubben 14,66
3 417 Henrik Johan FjĂŚrestad Holmberg Vik IL 14,76
4 348 Markus Rooth Tjalve, IK 15,33
5 87 Martin Roe FRI IL 15,35
6 59 Andreas Joseph Dixon Fana IL 15,66
7 106 Gjert Høie Sjursen Gneist,IL 16,04
8 60 Carl Erik Hjellestad Landsvik Fana IL 16,15
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m, finale Vind: -0.7
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 150 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 21,27
2 63 Filip Bøe Fana IL 21,49
3 102 Andreas Haara Bakketun Gneist,IL 21,67
4 154 Simen Tjelta Larsen Idrettslaget Skjalg 21,86
5 361 Christian Mensah Trondheim Friidrett - Friidrett 21,86
6 379 Markus Nikolai Berner Tyrving IL 21,96
7 82 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 22,03
8 235 Salum Ageze Kashafali Norna-Salhus IL 22,17
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 800 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 269 Filip Mangen Ingebrigtsen Sandnes IL 1,48,45
2 396 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1,48,61
3 367 Didrik Hexeberg Warlo Tyrving IL 1,49,59
4 162 Sigurd Tveit Kristiansand Løpeklubb 1,51,66
5 35 Tobias Grønstad BUL, IL i 1,52,17
6 32 Luca Thompson BUL, IL i 1,52,40
7 214 Sondre Juven Nesbyen IL Friidrett 1,54,11
8 127 Ă…dne Svahn DĂŚhlin Gular, IL 1,54,76
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Høyde 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 351 Sander Aae Skotheim Tjalve, IK 2,08
 
1,85
o
1,90
o
1,95
o
2,00
o
2,05
x
2,08
xo
2,11
xx-
2 70 Vetle Raa Ellingsen Fana IL 2,05
 
1,85
o
1,90
o
1,95
o
2,00
o
2,05
o
2,08
xxx
3 369 Frederik Jahr Tyrving IL 2,00
 
1,90
o
1,95
o
2,00
xo
2,05
xxx
4 417 Henrik Johan FjĂŚrestad Holmberg Vik IL 1,95
 
1,90
o
1,95
o
2,00
x
2,05
xx
5 9 Alexander Nyberget Askim IF 1,90
 
1,85
xo
1,90
xxo
1,95
xxx
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Kule (7,26kg) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 344 Marcus Thomsen Tjalve, IK 20,11
 
19,2419,6520,1119,5619,9319,93
2 217 Michal Pawel Rozporski Nittedal IL 18,24
 
xx18,1818,24x18,10
3 237 Sven Martin Nilssen Skagestad Norna-Salhus IL 17,86
 
17,23xxx17,86x
4 87 Martin Roe FRI IL 14,97
 
x14,5014,4514,6514,7814,97
5 291 Kristian NedregĂĽrd Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb 5,70
 
5,245,205,275,545,605,70
  322 Ola Stunes Isene Sturla IF nm
 
xxxxxx
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Spyd (800gr) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 73 HĂĽkon Mathias Løvenskiold Kveseth FIK Orion 71,35
 
65,53x65,0671,35xx
2 40 Kasper Sagen BĂŚkkelagets SK 67,90
 
61,1762,4067,9064,8063,5264,06
3 128 Alexander Skorpen Halden IL 67,60
 
62,7367,6066,35xx63,69
4 71 Donavan Miloss FIK Orion 65,55
 
63,2059,8262,0865,5563,45x
5 165 Myron Weinberg Kristiansands IF 64,14
 
63,9664,14xxx62,25
6 422 Elias Hovden Nilsen Ă˜rsta IL 59,65
 
57,5655,1056,2751,5456,8059,65
7 221 Gardar Johann Rochman Fagerlund Fridriksson Norna-Salhus IL 58,54
 
x58,54xxxx
8 49 Iver Saunes Moldskred Dimna IL 56,49
 
54,4956,4956,13x56,4356,26
  385 Sondre Alexander Høyland Tyrving IL nm
 
xxx   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS