NM Hamar 2019

Arrangert av: Hamar IL, Fik Orion

02.08.2019 - 04.08.2019


NM Hamar 201903.08.2019
 
KS 1500 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 34 Sigrid Jervell VĂĽg BUL, IL i 4,23,71
2 393 Amalie Manshaus SĂŚten Ullensaker/Kisa IL Friidrett 4,24,33
3 380 Mina Marie Anglero Tyrving IL 4,25,28
4 267 Christina Maria Toogood Sandnes IL 4,26,33
5 138 Vilde VĂĽge Henriksen Haugesund Idrettslag Friidrett - gr 4,26,57
6 135 Kristine Lande Dommersnes Haugesund Idrettslag Friidrett - gr 4,26,64
7 26 Ingrid Emilsen Kristiansen BUL, IL i 4,28,43
8 261 Andrea Modin EngesĂŚth Runar, IL 4,29,93
9 6 Christine NĂŚss Asker Sk. Friidrett 4,31,45
10 262 Mari Roligheten Ruud Runar, IL 4,35,34
11 343 Malin Edland Tjalve, IK 4,36,04
12 185 Ania Zielinkiewicz Lillehammer IF 4,45,94
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 200 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -1.5
1 370 Helene Rønningen Tyrving IL 24,95 Q
2 207 Linn Oppegaard Moss IL 24,97 Q
3 45 Alice Ulla Berg Dimna IL 25,48 Q
4 277 Nora Haugen Sandnes IL 25,86 q
5 39 Karine Jacobsen BĂŚkkelagets SK 26,20
6 146 Anna Bogunovic Jakobsen Idrettslaget Skjalg 26,52
7 371 Ida Sophie Leir Tyrving IL 26,95
Heat: 2 Vind: -0.8
1 78 Tonje Fjellet Kristiansen FIK Orion 24,75 Q
2 286 Malin BĂĽrdsgĂĽrd Kulseth Selsbakk IF 24,97 Q
3 405 Frida Røe TĂŚrum Vidar, Sportsklubben 25,01 Q
4 43 Pernille Sina Lund BĂŚkkelagets SK 25,78 q
5 381 Miranda Lauvstad Tyrving IL 25,87
6 108 Ingrid Sortland Gneist,IL 25,93
7 145 Lisa Maylen Stensøy Herkules Friidrett 25,96
Heat: 3 Vind: -1.3
1 364 Marte Pettersen Trondheim Friidrett - Friidrett 25,04 Q
2 114 Christine Bjelland Jensen Gular, IL 25,47 Q
3 426 Lovise Skarbøvik Andresen Ă…lesund FIK 25,65 Q
4 183 Synne Frydenlund Larvik Turn & IF 25,66 q
5 414 Summer Thalya Steinsrud Vidar, Sportsklubben 25,80 q
6 25 Elea Jørstad Bock BUL, IL i 25,86
7 57 Inger Constanse Eidhammer Lunde Etne IL 27,12
Heat: 4 Vind: -1.2
1 147 Elisabeth Slettum Idrettslaget Skjalg 24,93 Q
2 203 Maren Bakke Amundsen Moelven IL 25,77 Q
3 250 Agnes Elisabeth Morud Ranheim IL 26,04 Q
4 76 Mia Evensen FIK Orion 26,41
5 149 Marin Stray Gautadottir Idrettslaget Skjalg 26,64
  86 Nora Kollerød Wold Fredrikstad IF DNF
  192 Elin Serine Vik Johannessen Lyngdal IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 200 m, semifinale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: +0.6
1 78 Tonje Fjellet Kristiansen FIK Orion 24,48 Q
2 286 Malin BĂĽrdsgĂĽrd Kulseth Selsbakk IF 24,54 Q
3 405 Frida Røe TĂŚrum Vidar, Sportsklubben 24,81 Q
4 203 Maren Bakke Amundsen Moelven IL 25,12 Q
5 183 Synne Frydenlund Larvik Turn & IF 25,44
6 250 Agnes Elisabeth Morud Ranheim IL 25,55
7 277 Nora Haugen Sandnes IL 25,86
  364 Marte Pettersen Trondheim Friidrett - Friidrett DNF
Heat: 2 Vind: +1.4
1 370 Helene Rønningen Tyrving IL 23,86 Q
2 147 Elisabeth Slettum Idrettslaget Skjalg 23,96 Q
3 114 Christine Bjelland Jensen Gular, IL 24,30 Q
4 207 Linn Oppegaard Moss IL 24,63 Q
5 45 Alice Ulla Berg Dimna IL 25,05
6 414 Summer Thalya Steinsrud Vidar, Sportsklubben 25,55
7 43 Pernille Sina Lund BĂŚkkelagets SK 25,57
8 426 Lovise Skarbøvik Andresen Ă…lesund FIK 25,76
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 3000 m hinder (76,2) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 339 Karoline Bjerkeli Grøvdal Tjalve, IK 9,24,53
2 410 Sara Aarsvoll Svarstad Vidar, Sportsklubben 11,01,54
3 287 Olea Villa Furre Selsbakk IF 11,19,10
4 24 Delphine Catherine Poirot BUL, IL i 11,39,76
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 3000 m Kappgang 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 93 Merete Helgheim Førde IL 14,07,86
2 174 Siri Gamst Glittenberg LaksevĂĽg TIL 14,25,00
3 320 Maren Karlsen Bekkestad Sturla IF 14,39,73
4 48 Fride Møller Flatin Dimna IL 17,44,75
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 400 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 365 Amalie Hammild Iuel Tyrving IL 52,43
2 166 Sara Dorthea Jensen Kristiansands IF 54,36
3 104 Anne Skudal Dolvik Gneist,IL 57,37
4 227 June SĂŚbøe Tveit Norna-Salhus IL 57,74
5 414 Summer Thalya Steinsrud Vidar, Sportsklubben 58,66
6 285 Hanna Eid Selsbakk IF 59,19
7 205 Sigrid Kongssund Amlie Moelven IL 59,34
  131 Mille Eide Nyhus Hamar IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 800 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1
1 336 Hedda Hynne Tjalve, IK 2,13,62 Q
2 380 Mina Marie Anglero Tyrving IL 2,13,92 Q
3 159 Anne Hjorth Arntsen Kristiansand Løpeklubb 2,13,96 Q
4 343 Malin Edland Tjalve, IK 2,14,05 Q
5 255 Sigrid Bjørnsdatter Wahlberg Ranheim IL 2,14,24
6 257 Synnøve Antonsen Torp Ranheim IL 2,16,14
7 11 Mari Andreassen Rud Askim IF 2,16,68
Heat: 2
1 151 Sara Busic Idrettslaget Skjalg 2,14,22 Q
2 144 EilĂŠn Brenne Herkules Friidrett 2,14,35 Q
3 393 Amalie Manshaus SĂŚten Ullensaker/Kisa IL Friidrett 2,14,91 Q
4 166 Sara Dorthea Jensen Kristiansands IF 2,14,93 Q
5 354 Solveig Cristina Hernandez VrĂĽle Tjalve, IK 2,15,24
6 252 Karen Johanne Jøsendal Ranheim IL 2,16,15
7 243 Lisa de Ruiter Oslostudentenes IK 2,17,56
  148 Freya Mjølsnes Idrettslaget Skjalg DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Lengde, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 234 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 6,34
 
 +0,4 +0,0+1,3 
x5,99x6,206,34x
2 253 Mia Guldteig Lien Ranheim IL 5,94
 
+0,0-0,7+0,0+0,0 +0,2
5,505,854,385,89x5,94
3 304 Thale Leirfall Bremset Stjørdal Friidrettsklubb 5,85
 
+0,9+0,8+0,3+0,0+0,2-1,5
5,845,535,855,595,795,85
4 427 Sigrid Kleive Ă…lesund FIK 5,80
 
+0,0+0,0+0,2+0,0-0,9+0,9
5,795,665,694,095,805,80
5 239 Elise Hoel Ulseth Norodd, IL 5,66
 
 +1,3+0,0 +0,0 
x5,555,51x5,66x
6 327 Lisa Wilker Tingvoll Friidrettskl. 5,62
 
+0,4+0,3+0,0+1,3  
5,285,615,315,62xx
7 420 Ida Marcussen VĂĽg, IK 5,37
 
+0,2+0,3  +0,0 
5,325,37x-5,30-
8 64 Hannah Rimstad Steffensen Fana IL 5,36
 
 +0,0+1,0 +0,0 
x5,315,36x5,35x
9 140 Malene Kollberg Hellas, IF 5,34
 
+0,8+1,4+0,0   
4,955,345,02   
10 218 Andrea Thorsheim Norna-Salhus IL 5,30
 
+0,0 +1,4   
5,23x5,30   
11 219 Elise Martinsen Nedberg Norna-Salhus IL 5,26
 
+0,4+0,2+0,0   
4,925,145,26   
12 112 Una Haukanes Gneist,IL 5,15
 
+0,8-0,4+0,0   
5,155,075,12   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Spyd (600gr) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 366 Ane Dahlen Tyrving IL 55,29
 
55,2951,9352,71xx51,24
2 130 Emilie Ingerø Halden IL 53,43
 
52,7051,7151,6350,62x53,43
3 42 Kristina Kristianslund BĂŚkkelagets SK 50,15
 
44,6445,58x47,4850,1548,45
4 180 Kaja Mørch Pettersen Larvik Turn & IF 49,72
 
49,7247,95xxxx
5 167 Stella Weinberg Kristiansands IF 48,89
 
48,8947,65xx46,0048,24
6 301 Mali Ingeborg Vollan Marstad Stjørdal Friidrettsklubb 47,49
 
x47,4946,2845,26xx
7 399 Ida Eikeng UrĂŚdd Friidrett 47,29
 
47,2947,1446,37xx43,43
8 421 Andrine Hjellen Haugland Ă˜rsta IL 44,95
 
44,3040,2844,9543,2739,86x
9 175 VĂĽr Eik Litland LaksevĂĽg TIL 43,73
 
38,6243,73x   
10 182 Linnea Greiff Larvik Turn & IF 40,98
 
38,9140,98x   
11 427 Sigrid Kleive Ă…lesund FIK 39,38
 
39,3838,75x   
12 300 Julie Heiervang Johnsen Stjørdal Friidrettsklubb 38,75
 
37,2938,7538,58   
13 388 Vilde Marsteinstredet Tyrving IL 35,77
 
32,1435,7735,25   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 1500 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 274 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 3,36,33
2 335 Ferdinand Kvan Edman Tjalve, IK 3,44,56
3 118 Jacob Boutera Gular, IL 3,46,65
4 54 Ă…dne Andersen Dimna IL 3,48,85
5 423 Andreas Vangsnes Ă…lesund FIK 3,49,91
6 260 Abdullahi Dahir Rabi Runar, IL 3,50,83
7 126 Vidar Dahle Gular, IL 3,55,97
8 259 Sindre Solbakken Omvik Rosendal TL 3,56,47
9 419 Ă…nung Viken Vollan I.K. 3,57,30
10 395 Henrik Hanssen Ullensaker/Kisa IL Friidrett 4,00,06
11 35 Tobias Grønstad BUL, IL i 4,02,52
  136 Mats Hauge Haugesund Idrettslag Friidrett - gr DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -0.3
1 379 Markus Nikolai Berner Tyrving IL 21,91 Q
2 150 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 21,95 Q
3 349 Nickolai Alieu Jallow Tjalve, IK 22,11 Q
4 375 Jonatan Greni Bjerkaas Tyrving IL 22,19 q
5 38 Isak Aaby BĂŚkkelagets SK 22,26
6 306 Jacob Vaula Stord IL (Allianseidrettslag) 22,43
7 251 Espen Tveit Ranheim IL 22,88
Heat: 2 Vind: -0.4
1 82 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 21,96 Q
2 361 Christian Mensah Trondheim Friidrett - Friidrett 21,97 Q
3 87 Martin Roe FRI IL 22,09 Q
4 197 Carl Emil KĂĽshagen Moelven IL 22,31
5 288 HĂĽvard Becker Sem IF 22,46
6 372 Iver Lars HĂĽvard Koppen Tyrving IL 22,73
  74 Jonathan Tetteh Quarcoo FIK Orion DNS
Heat: 3 Vind: +0.0
1 63 Filip Bøe Fana IL 21,71 Q
2 235 Salum Ageze Kashafali Norna-Salhus IL 21,76 Q
3 89 Sondre Faugstad Amundsen FRI IL 21,86 Q
4 3 Daniel Alejandro Johnsen Ask Friidrett 21,92 q
5 377 Kenneth Vik Gulbrandsen Tyrving IL 22,34
6 50 Jonas AndrĂŠ Ose Dimna IL 22,56
7 152 Sergejs Kononovs Idrettslaget Skjalg 22,69
8 275 Jonas BerggĂĽrd SkĂĽden Sandnes IL 22,95
Heat: 4 Vind: +0.7
1 102 Andreas Haara Bakketun Gneist,IL 21,87 Q
2 154 Simen Tjelta Larsen Idrettslaget Skjalg 21,93 Q
3 338 Joachim Sandberg Tjalve, IK 21,96 Q
4 191 Tormod HjortnĂŚs Larsen Lillehammer IF 22,08 q
5 280 Tomasz Siemieniuch Sandnes IL 22,25 q
6 178 Andreas Ofstad Kulseng Larvik Turn & IF 22,34
7 246 Magnus Reigstad Osterøy IL 23,04
8 384 Samuel Gyedu Tyrving IL 23,20
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m, semifinale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: +1.7
1 235 Salum Ageze Kashafali Norna-Salhus IL 21,68 Q
2 63 Filip Bøe Fana IL 21,70 Q
3 82 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 21,73 Q
4 361 Christian Mensah Trondheim Friidrett - Friidrett 21,77 Q
5 3 Daniel Alejandro Johnsen Ask Friidrett 21,87
6 89 Sondre Faugstad Amundsen FRI IL 22,04
7 280 Tomasz Siemieniuch Sandnes IL 22,30
  349 Nickolai Alieu Jallow Tjalve, IK DNF
Heat: 2 Vind: -0.4
1 150 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 21,57 Q
2 102 Andreas Haara Bakketun Gneist,IL 21,70 Q
3 154 Simen Tjelta Larsen Idrettslaget Skjalg 21,74 Q
4 379 Markus Nikolai Berner Tyrving IL 21,76 Q
5 338 Joachim Sandberg Tjalve, IK 21,77
6 87 Martin Roe FRI IL 22,12
7 191 Tormod HjortnĂŚs Larsen Lillehammer IF 22,20
  375 Jonatan Greni Bjerkaas Tyrving IL DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 3000 m hinder (91,4) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 296 Abduljaleel Mohamoud Ismail Hir Steinkjer Friidrettsklubb 8,53,52
2 143 Abdalla Targan Tambaw Yousif Herkules Friidrett 9,10,61
3 10 Fredrik Sandvik Askim IF 9,17,76
4 254 Ola Martin Torgrimssønn GĂĽsvĂŚr Ranheim IL 9,27,04
5 77 Petter Myhr FIK Orion 9,37,09
6 428 Lars Agnar Hjelmeset Nittedal IL 9,43,30
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 400 m, finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 51 Karsten Warholm Dimna IL 45,54
2 200 Jørgen KĂĽshagen Moelven IL 47,75
3 378 Lars Gausemel Stølen Tyrving IL 49,41
4 216 Jonathan Adrian Tambago Jacobsen Nittedal IL 49,66
5 251 Espen Tveit Ranheim IL 49,77
6 178 Andreas Ofstad Kulseng Larvik Turn & IF 50,95
  248 Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL DNS
  256 Simen Dyrkoll Sigurdsen Ranheim IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 5000 m kappgang 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 37 Fredrik Vaeng Røtnes BUL-Tromsø, Friidrett 22,39,96
2 356 Tobias Lømo Tjalve, IK 23,58,89
3 133 Andreas Pedersen Døske Haugesund Idrettslag Friidrett - gr 24,24,28
4 318 Benjamin Bjørnstad Sturla IF 25,55,81
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 800 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1
1 269 Filip Mangen Ingebrigtsen Sandnes IL 1,51,63 Q
2 127 Ă…dne Svahn DĂŚhlin Gular, IL 1,52,24 Q
3 32 Luca Thompson BUL, IL i 1,52,29 Q
4 35 Tobias Grønstad BUL, IL i 1,53,13 Q
5 247 Trygve Feidje Mjelde Osterøy IL 1,53,48
6 123 Sondre Dingsør Gular, IL 1,54,32
7 107 Hans-Magnus Haukøy Gneist,IL 1,55,18
8 109 Jon Temesgen OverĂĽ SĂŚtre Gneist,IL 1,56,63
  44 Kjetil Brenno GagnĂĽs Børsa IL DNS
Heat: 2
1 396 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL Friidrett 1,54,13 Q
2 367 Didrik Hexeberg Warlo Tyrving IL 1,54,84 Q
3 162 Sigurd Tveit Kristiansand Løpeklubb 1,54,97 Q
4 214 Sondre Juven Nesbyen IL Friidrett 1,55,03 Q
5 101 Anders Bjørndal Gneist,IL 1,55,21
6 313 Haben Brhane Gebrehiwet Strindheim il 1,56,92
7 31 Leon Samuel Douglas Mjaaland BUL, IL i 1,56,94
8 328 Abdullahi Hassan Ali Tjalve, IK 1,59,34
9 119 Kristoffer Janson Grindedal Gular, IL 1,59,77
10 282 Sondre Rishøi Sarpsborg IL 2,00,23
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Slegge (7,26kg/121,5cm) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 330 Eivind PrestegĂĽrd Henriksen Tjalve, IK 76,86
 
75,17x75,8476,8674,99 
2 96 Evald Osnes Devik Gloppen Friidrettslag 65,63
 
63,80x63,6765,6363,29 
3 224 Jon Bernhard Steinkopf Nerdal Norna-Salhus IL 64,09
 
63,7464,0963,8263,9662,47 
4 17 Kjetil Røste Ringen Brandbu IF 58,31
 
56,76x58,3158,1657,20 
5 172 HĂĽkon Eik Litland LaksevĂĽg TIL 57,22
 
49,0656,65x57,22x 
6 94 Arne Osnes Devik Gloppen Friidrettslag 56,19
 
56,19xx55,23x 
7 194 Marius Grinden Løten Friidrett  55,89
 
55,30x55,8954,32x 
8 97 Hans Sande Gloppen Friidrettslag 52,06
 
52,06xxxx 
9 98 HĂĽkon Hjelle Roset Gloppen Friidrettslag 50,46
 
50,46xx   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Stav 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 412 Sondre Mogens Guttormsen Vidar, Sportsklubben 5,50
 
5,35
o
5,50
o
5,71
xxx
2 67 PĂĽl Haugen Lillefosse Fana IL 5,40
 
5,10
o
5,30
xxo
5,40
o
5,55
xxx
3 62 Eirik Greibrokk Dolve Fana IL 5,00
 
5,00
xo
5,10
xxx
4 411 Simen Guttormsen Vidar, Sportsklubben 5,00
 
4,60
xo
4,80
o
5,00
xxo
5,10
xxx
5 278 Per Magne Florvaag Sandnes IL 4,80
 
4,80
o
5,00
xxx
6 156 Bjørn Øivind Berger IL Pioner Friidrett 4,40
 
4,20
o
4,40
o
4,60
xxx
7 13 Christian Vik Pettersen Bergens TF 4,40
 
4,40
xo
4,60
xxx
8 14 Eskil Reier Njerve Bergens TF 4,20
 
4,20
xo
4,40
xxx
9 201 Lavrants Kongssund Moelven IL 3,90
 
3,90
xo
4,20
xxx
  170 Fabian August Furnes Warpe LaksevĂĽg TIL NM
 
4,60
xxx
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Tresteg 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 389 Henrik FlĂĽtnes Tønsberg Friidrettsklubb 15,46
 
+1,7+1,6+1,0+1,7+1,7+0,0
14,7615,0515,0914,8614,8115,46
2 362 Ingar Kiplesund Trondheim Friidrett - Friidrett 15,41
 
+1,5 +0,6+0,7+1,1+0,0
14,38x14,5715,0814,9315,41
3 238 Viljar Helgestad Gjerde Norna-Salhus IL 14,34
 
  +1,2   
xx14,34xxx
4 321 Marius Kristoffer Tronslien Sturla IF 13,85
 
   +0,5  
xxx13,85xx
5 60 Carl Erik Hjellestad Landsvik Fana IL 13,79
 
+1,1 +0,0   
13,68x13,79x--
6 111 Sondre Oppedal Rinde Gneist,IL 13,71
 
  +0,4+0,0+0,6+0,1
xx13,2813,4513,4513,71
7 225 Jonathan Varela Byrkjenes Norna-Salhus IL 13,28
 
    +1,9 
xxxx13,28x
  66 Per Bucher Johannessen Fana IL nm
 
xxxxx-
  249 Iver Strand Øvereng Overhalla IL DNS
 
      
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS