NM Byrkjelo 2018

Arrangert av: Byrkjelo alliansen

17.08.2018 - 19.08.2018


NM 201819.08.2018
 
KS 10 000 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 279 Pernilla Eugenie Epland Stord IL 34,04,98
2 177 Maria Sagnes WĂĽgan Namdal løpeklubb 34,10,11
3 143 Vienna Søyland Dahle Idrettslaget Skjalg 34,57,00
4 263 Sara Aarseth JĂźnger Stavanger Friidrettsklubb 36,05,44
5 147 Maryna Novik Klypetussen, IF 36,16,22
6 288 Sylvia Thorson Nordskar Strindheim IL 36,36,55
7 262 Julie Benedicte Bakkom Aspesletten Stavanger Friidrettsklubb 37,23,20
  132 Tonje Gresslien Haugesund Idrettslag DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 100 m hekk (84,0 8,5m) Vind: -0.4
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 19 Isabelle Sandstedt Pedersen  IL i BUL 13,04
2 223 Agathe Holtan Wathne Sandnes IL 13,85
3 74 Marlen Elisabeth Johansson Aakre Fredrikstad IF 14,00
4 213 Kristina Stensvoll Reppe Ranheim IL 14,28
5 245 Magdeli Støten Sarpsborg IL 14,49
6 352 Tonje Moen Ullensaker/Kisa IL 14,60
7 226 Emilie Sandberg Sandnes IL 15,04
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 200 m, Finale Vind: -0.6
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 359 Line Kloster Sportsklubben Vidar 24,03
2 104 Christine Bjelland Jensen Gular, IL 24,26
3 325 Marte Pettersen Trondheim Friidrett 24,49
4 137 Elisabeth Slettum Idrettslaget Skjalg 24,50
5 224 Astrid Mangen Cederkvist Sandnes IL 24,56
6 296 Ingvild Meinseth Sørild FIK 24,87
7 251 Malin BĂĽrdsgĂĽrd Kulseth Selsbakk IF 25,03
8 324 Mari Gilde Brubak Trondheim Friidrett 25,51
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 800 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 284 Hedda Hynne Strindheim IL 2,06,97
2 344 Amalie Manshaus SĂŚten Ullensaker/Kisa IL 2,07,63
3 28 Yngvild Elvemo  IL i BUL 2,07,80
4 360 Sanne Njaastad Sportsklubben Vidar 2,10,89
5 133 Vilde VĂĽge Henriksen Haugesund Idrettslag 2,11,94
6 297 Karoline Daland Sørild FIK 2,12,40
7 225 Christina Maria Toogood Sandnes IL 2,12,66
8 129 Kristine Lande Dommersnes Haugesund Idrettslag 2,12,73
9 266 Grethe Tyldum Steinkjer Friidrettsklubb 2,13,34
10 153 Tina Helen Bergem Kristiansands IF 2,22,70
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Diskos (1,0kg) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 197 Mona Ekroll Jaidi Norna-Salhus IL 50,27
 
46,9845,8648,4746,0950,0150,27
2 303 Grete Etholm Tjalve, IK 47,09
 
40,78x46,1747,09xx
3 82 Else Lundestad Bakkelid Gloppen Friidrettslag 46,95
 
46,9546,4045,5344,1845,09x
4 77 Matilde Roe FRI IL 46,81
 
40,9943,30x44,7246,81x
5 61 Solveig Fredriksen Fana IL 45,40
 
42,6137,3343,4144,7739,5045,40
6 85 Marit Årdalsbakke Gloppen Friidrettslag 44,55
 
40,86x44,5542,91x40,35
7 320 Vilde Indseth Holten Tjalve, IK 44,14
 
42,3044,14x43,61xx
8 290 Berit Stunes Isene Sturla IF 42,38
 
39,8040,7942,3841,30xx
9 8 Elisabeth Thon Rosvold Asker Sk. 40,44
 
xx40,44   
10 106 Hedda Hauge AasgĂĽrd Gular, IL 40,27
 
37,7940,2738,21   
11 127 Julie Horak Elders Halden IL 37,72
 
37,1335,1437,72   
12 116 Oda Marie Myklebust Gular, IL 35,91
 
34,9935,9135,16   
  12 Lotta Flatum Fallingen Brandbu IF nm
 
xxx   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Tresteg 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 199 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 13,33
 
+0,8   +0,5 
13,30xxx13,33x
2 15 Chiamaka G Okparaebo  IL i BUL 12,87
 
+0,7+0,4+1,1 +1,2 
12,8712,8712,85x12,83x
3 99 Monika Elisabeth Benserud Gneist,IL 12,85
 
+0,4 +0,7  +0,2
12,85xxxx12,70
4 196 Mari SellevĂĽg Aarø Norna-Salhus IL 12,37
 
+0,8     
12,37xxxxx
5 21 Julie Margrete Gaustad  IL i BUL 12,04
 
+0,6+0,8+0,9+0,6+1,1+0,3
11,8211,8911,5512,0411,6711,72
6 363 Ida Marcussen VĂĽg, IK 11,86
 
+1,0+0,7+0,7  +0,6
11,4811,8611,44xx11,37
7 244 Solveig Hernandez VrĂĽle Sandvin, IL 11,79
 
-0,3+0,3+0,3 +0,7 
11,7311,6311,22x11,79x
8 265 Emily Nyborg Steinkjer Friidrettsklubb 11,49
 
+0,9+0,6+0,4+1,1+0,8+0,9
11,4911,3111,2811,019,4411,35
9 301 Elise Sanden Søvik Tjalve, IK 11,46
 
+1,1+0,5+1,1   
11,0311,4611,42   
10 315 Sofie Olsholt Tjalve, IK 11,46
 
+0,0 +0,6   
11,19x11,46   
11 192 Julie Marie TangerĂĽs Bressand Norna-Salhus IL 11,24
 
+0,6+0,6    
x11,24x   
12 53 Elisabeth Bolstad Raa Fana IL 10,86
 
+0,1     
10,86xx   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 10 000 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 311 Okubamichael Mesfun Fissehatsion Tjalve, IK 29,34,99
2 228 Frew Zenebe Brkineh Sandnes IL 29,44,17
3 114 Marius Øyre Vedvik Gular, IL 29,45,98
4 148 Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 30,02,96
5 289 Trond Ørjan Eide Strindheim IL 30,19,25
6 261 Ă˜rjan Kjeldsli Stadsbygd IL 30,21,79
7 236 Narve Gilje NordĂĽs Sandnes IL 30,22,76
8 102 Bjørnar Sandnes Lillefosse Gular, IL 30,26,28
9 287 Petter Mekvik Rypdal Strindheim IL 30,53,28
10 170 Frode Stenberg Lørenskog Friidrettslag 30,55,76
11 283 Haben Brhane Gebrehiwet Strindheim IL 30,59,78
12 146 Eivind Øygard Jølster IL 31,01,45
13 278 Lars Lunde Stord IL 31,19,46
14 358 Halfdan-Emil FĂŚrø Varegg 31,23,02
15 95 Andreas Iden Gneist,IL 31,34,71
16 282 Erlend Gjerdevik Sørtveit Strindheim IL 31,44,44
17 271 Simen Ellingsdalen Steinkjer Friidrettsklubb 31,58,85
18 130 Ole Mikal Tørsdal Haugesund Idrettslag 32,05,55
19 267 Henrik Nordtug Steinkjer Friidrettsklubb 32,17,25
20 259 Kristian NedregĂĽrd Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb 33,06,67
  27 Weldu Negash Gebretsadik  IL i BUL DNF
  117 Per Svela Gular, IL DNF
  222 Erik LomĂĽs Salangen IF DNF
  264 Ă˜rjan Grønnevig Stavanger Friidrettsklubb DNF
  281 Abdulaziz Mahammedsalih Ebrahim Strindheim IL DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 110 m hekk (106,7 9,14m) Vind: -0.2
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 361 Vladimir Erik Vukicevic Sportsklubben Vidar 13,84
2 254 HĂĽvard Becker Sem IF 15,33
3 97 Gjert Høie Sjursen Gneist,IL 16,38
  258 Sondre Mogens Guttormsen Ski IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m, Finale Vind: -0.9
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 67 Jonathan Tetteh Quarcoo FIK Orion 20,84
2 138 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 21,44
3 198 Muhammed Dodou Jatta Norna-Salhus IL 21,57
3 235 Joachim Sandberg Sandnes IL 21,57
5 334 Jonatan Greni Bjerkaas Tyrving IL 21,62
6 322 Even Pettersen Trondheim Friidrett 21,87
7 72 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 22,07
8 173 Carl Emil KĂĽshagen Moelven IL 22,11
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 800 m, Finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 351 Thomas Arne Roth Ullensaker/Kisa IL 1,50,63
2 227 Filip Ingebrigtsen Sandnes IL 1,50,78
3 347 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL 1,51,02
4 328 Didrik Hexeberg Warlo Tyrving IL 1,52,36
5 150 Sigurd Tveit Kristiansand Løpeklubb 1,52,92
6 350 Terje Snarby Ullensaker/Kisa IL 1,52,95
7 78 Emil Oustad Friidrettsklubben Ren-Eng 1,53,67
8 348 Per Andreas Roth Ullensaker/Kisa IL 2,02,33
  119 Sondre Dingsør Gular, IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Høyde 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 55 Erlend Bolstad Raa Fana IL 2,00
 
1,90
o
1,95
o
2,00
o
2,05
xxx
2 329 Frederik Jahr Tyrving IL 2,00
 
1,90
o
1,95
o
2,00
xo
2,05
xxx
3 64 Vetle Raa Ellingsen Fana IL 2,00
 
1,85
o
1,90
o
1,95
o
2,00
xxo
2,05
xxx
3 179 Lars Vikan Rise Nidelv IL 2,00
 
1,85
o
1,90
o
1,95
-
2,00
xxo
2,05
xxx
5 174 Jon Simen Hilstad Mangset Moelven IL 1,95
 
1,85
o
1,90
o
1,95
o
2,00
xxx
6 58 Inge Gabriel Eide Johnsen Fana IL 1,90
 
1,85
o
1,90
o
1,95
xxx
7 362 Henrik Johan FjĂŚrestad Holmberg Vik IL 1,90
 
1,90
xxo
1,95
x-
2,00
xx
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Kule (7,26kg) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 307 Marcus Thomsen Tjalve, IK 19,82
 
19,1919,0319,82x19,5719,74
2 201 Sven Martin Nilssen Skagestad Norna-Salhus IL 18,04
 
16,9318,04xxxx
3 293 Ola Stunes Isene Sturla IF 17,20
 
16,0416,76x17,2016,5716,66
4 76 Martin Roe FRI IL 14,10
 
13,87xx13,8813,9114,10
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Spyd (800gr) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 186 Gardar Johann Rochman Fagerlund Fridriksson Norna-Salhus IL 64,99
 
61,6364,9963,2664,0662,4362,86
2 123 Alexander Skorpen Halden IL 64,63
 
x61,09x61,3164,6363,11
3 65 Donavan Miloss FIK Orion 64,12
 
60,5764,1257,8553,97x-
4 13 Vebjørn Kaldahl Bottenvik Bryne Friidrettsklubb 63,54
 
63,5459,9460,40---
5 151 Myron Weinberg Kristiansands IF 62,23
 
x62,23xxxx
6 76 Martin Roe FRI IL 61,69
 
60,69-61,6960,73x61,69
7 126 Jarl Bernhard Bjørklund Halden IL 61,48
 
53,5860,72xx61,3161,48
8 88 Simon Hjelle Lidal Gloppen Friidrettslag 57,33
 
54,4757,3356,0855,7756,2451,23
9 341 Sondre Alexander Høyland Tyrving IL 56,69
 
xx56,69   
  124 Christer Stenersrød Halden IL nm
 
x--   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Stav 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 258 Sondre Mogens Guttormsen Ski IL 5,50
 
5,10
xo
5,20
-
5,30
xo
5,50
o
5,71
xxx
2 52 Eirik Greibrokk Dolve Fana IL 5,20
 
5,00
xo
5,10
-
5,20
xo
5,30
xx-
5,40
x
3 298 Andreas Fernandes Thomaz Gjesdal Tjalve, IK 4,80
 
4,60
xo
4,70
o
4,80
o
5,00
xxx
4 211 Fredrik Weiseth Ranheim IL 4,70
 
4,50
xo
4,60
-
4,70
xo
4,80
xxx
5 145 Bjørn Øivind Berger IL Pioner Friidrett 4,50
 
3,90
xxo
4,10
o
4,20
xo
4,30
o
4,40
xxo
4,50
o
4,60
xxx
6 179 Lars Vikan Rise Nidelv IL 4,40
 
4,20
xo
4,30
-
4,40
o
4,50
-
4,60
-
4,70
xxx
7 195 Kasper Fjeldstad Norna-Salhus IL 4,30
 
3,90
xo
4,10
xxo
4,20
xxo
4,30
o
4,40
xxx
8 155 Fabian August Furnes Warpe LaksevĂĽg TIL 4,30
 
3,90
xo
4,10
o
4,20
-
4,30
xxo
4,40
xxx
9 257 Simen Guttormsen Ski IL 4,20
 
4,20
xo
4,30
-
4,40
-
4,50
xxx
10 103 Christian Vik Pettersen Gular, IL 4,20
 
3,90
xxo
4,10
xxo
4,20
xo
4,30
xxx
  76 Martin Roe FRI IL NM
 
3,90
x-
  354 Jan Robert Nijmeijer UrĂŚdd NM
 
 
-
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS