NM Byrkjelo 2018

Arrangert av: Byrkjelo alliansen

17.08.2018 - 19.08.2018


NM 201818.08.2018
 
KS 1500 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 26 Sigrid Jervell VĂĽg  IL i BUL 4,31,14
2 28 Yngvild Elvemo  IL i BUL 4,31,75
3 225 Christina Maria Toogood Sandnes IL 4,32,77
4 129 Kristine Lande Dommersnes Haugesund Idrettslag 4,35,49
5 18 Ingrid Emilsen Kristiansen  IL i BUL 4,37,59
6 25 Pia BĂĽlsrud  IL i BUL 4,39,78
7 308 Marie Synnøve Qvale Tjalve, IK 4,41,09
8 128 Tessa Frenay Halden IL 4,41,56
9 133 Vilde VĂĽge Henriksen Haugesund Idrettslag 4,50,05
10 356 Bertine-Helene FĂŚrø Varegg 4,58,21
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 200 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -4.6
1 296 Ingvild Meinseth Sørild FIK 25,69 Q
2 224 Astrid Mangen Cederkvist Sandnes IL 25,76 Q
3 251 Malin BĂĽrdsgĂĽrd Kulseth Selsbakk IF 25,76 q
4 136 Anna Bogunovic Jakobsen Idrettslaget Skjalg 27,35
5 237 Nora Haugen Sandnes IL 28,21
6 156 Fride Rolfsdatter VĂĽgen LaksevĂĽg TIL 28,35
Heat: 2 Vind: -3.1
1 359 Line Kloster Sportsklubben Vidar 25,34 Q
2 325 Marte Pettersen Trondheim Friidrett 25,66 Q
3 324 Mari Gilde Brubak Trondheim Friidrett 25,92 q
4 96 Emma Dahl Sørbo Gneist,IL 27,21
  163 Cathrine Trøen Lillehammer IF DNS
Heat: 3 Vind: -3.6
1 104 Christine Bjelland Jensen Gular, IL 25,03 Q
2 137 Elisabeth Slettum Idrettslaget Skjalg 25,10 Q
3 33 Pernille Sina Lund BĂŚkkelagets SK 26,71
4 340 Petra Stepankova Tyrving IL 26,89
5 240 Synne Eikeland Sandnes IL 27,10
6 36 Anna Garnes Kleven Dimna IL 27,35
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 3000 m hinder (76,2) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 16 Delphine Poirot  IL i BUL 11,29,46
  305 Karoline Bjerkeli Grøvdal Tjalve, IK DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 3000 m Kappgang 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 87 Merete Helgheim Gloppen Friidrettslag 13,55,77
2 158 Siri Gamst Glittenberg LaksevĂĽg TIL 14,51,79
3 38 Fride Møller Flatin Dimna IL 14,54,49
4 291 Maren Karlsen Bekkestad Sturla IF 15,19,74
5 161 Josefin Greiff Larvik Turn & IF 15,24,16
6 135 Lisa MĂĽren Løseth Høyang,IL 15,35,20
7 144 Emma Marie Strand IK Hind  16,19,76
8 134 Ida MĂĽren Løseth Høyang,IL 16,43,76
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS 400 m, Finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 326 Amalie Hammild Iuel Tyrving IL 54,68
2 152 Sara Dorthea Jensen Kristiansands IF 54,89
3 284 Hedda Hynne Strindheim IL 56,41
4 253 Sara Havang Selsbakk IF 58,12
5 353 VĂĽr Åsheim Ullensaker/Kisa IL 58,96
6 193 June SĂŚbøe Tveit Norna-Salhus IL 59,71
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Lengde, Finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 199 Oda Utsi Onstad Norna-Salhus IL 6,25
 
+1,8 +3,0   
6,08x6,25---
2 213 Kristina Stensvoll Reppe Ranheim IL 6,00
 
+0,7+4,2+2,5 +4,9+2,4
5,416,005,87x2,665,39
3 368 Sigrid Kleive Ă…lesund FIK 5,72
 
+2,5+2,3+4,6+2,3+2,9+3,0
5,535,615,725,665,455,66
4 215 Mia Guldteig Lien Ranheim IL 5,71
 
+2,5  +3,9+3,0+3,3
5,65xx5,665,715,66
5 340 Petra Stepankova Tyrving IL 5,55
 
+2,7+2,0+3,2+2,5 +2,4
5,555,305,494,98x5,47
6 230 Hanne Berit Irgens Sandnes IL 5,42
 
  +3,2+3,2 +2,8
xx5,425,32x3,22
7 40 Johanne Rise Kvalen Dimna IL 5,29
 
+3,5+1,4+5,1 +1,9 
5,295,035,26x4,86x
8 1 Karoline JĂŚger Aremark IF 5,28
 
+1,4 +4,3+3,2+4,1+2,9
5,21x5,275,184,975,28
9 204 Kristine Moberg Os Turnforening 5,25
 
+2,2+4,3+3,4   
5,254,905,24   
10 363 Ida Marcussen VĂĽg, IK 5,22
 
  +3,9   
xx5,22   
11 57 Hannah Rimstad Steffensen Fana IL 5,21
 
+2,0 +3,9   
5,21x5,09   
12 276 Thale Leirfall Bremset Stjørdal Friidrettsklubb 5,16
 
 -2,9+4,6   
x5,065,16   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
KS Spyd (600gr) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 206 Sigrid Borge Osterøy IL 60,70
 
60,70xxx-x
2 327 Ane Dahlen Tyrving IL 51,91
 
49,9151,9151,7149,2849,3844,98
3 32 Kristina Kristianslund BĂŚkkelagets SK 50,93
 
47,4343,92x50,9347,3649,33
4 274 Maria Børstad Jensen Stjørdal Friidrettsklubb 50,21
 
42,4644,3345,6347,2742,8150,21
5 273 Mali Ingeborg Vollan Marstad Stjørdal Friidrettsklubb 49,22
 
x44,5844,9847,58x49,22
6 125 Emilie Ingerø Halden IL 48,01
 
48,0146,3546,18x47,66x
7 182 Lena Marie Hansen Nittedal IL 46,49
 
41,7544,4545,69xx46,49
8 159 VĂĽr Eik Litland LaksevĂĽg TIL 40,79
 
40,7939,48x34,9137,5737,61
9 364 Andrine Hjellen Haugland Ă˜rsta IL 39,71
 
39,7134,23x   
10 108 Julie Woie Flølo Gular, IL 39,35
 
39,3534,9639,08   
11 272 Julie Heiervang Johnsen Stjørdal Friidrettsklubb 37,98
 
34,92x37,98   
12 369 Andrea Leerbeck Lillehammer IF 37,51
 
35,7433,5137,51   
13 162 Linnea Greiff Larvik Turn & IF 36,79
 
36,7934,0335,30   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 1500 m, Finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 234 Jakob Ingebrigtsen Sandnes IL 4,03,54
2 302 Ferdinand Kvan Edman Tjalve, IK 4,06,44
3 115 Mats Hauge Gular, IL 4,07,41
4 370 Ă…nung Viken Vollan IL 4,08,26
5 178 Sondre Juven Nesbyen IL 4,09,01
6 365 Andreas Vangsnes Ă…lesund FIK 4,09,06
7 148 Erik Udø Pedersen Kristiansand Løpeklubb 4,09,91
8 107 Jacob Boutera Gular, IL 4,10,65
9 316 Thomas Jefferson Byrkjeland Tjalve, IK 4,10,79
10 218 Sindre Solbakken Omvik Rosendal TL 4,10,87
11 346 Henrik Hanssen Ullensaker/Kisa IL 4,12,13
12 255 Moa Abounnachat Bollerød Sem IF 4,19,82
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -2.8
1 67 Jonathan Tetteh Quarcoo FIK Orion 22,31 Q
2 166 Kjell HĂĽkon Morken Lillehammer IF 22,63 Q
3 235 Joachim Sandberg Sandnes IL 22,86 Q
4 41 Jonas AndrĂŠ Ose Dimna IL 23,04 q
5 122 Tor-junor Vedde Gular, IL 23,35
6 73 Kristoffer Persen Fredrikstad IF 23,49
7 338 Nils-Paul SkĂĽra Tyrving IL 23,90
Heat: 2 Vind: -0.4
1 138 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 22,26 Q
2 334 Jonatan Greni Bjerkaas Tyrving IL 22,30 Q
3 310 Nickolai Alieu Jallow Tjalve, IK 22,57 Q
4 14 Birmeji Geda Wayu  IL i BUL 22,80 q
5 239 Soban Mortaza Inayat Sandnes IL 22,83 q
6 2 Daniel Alejandro Johnsen Ask IL 22,94 q
7 30 Isak Aaby BĂŚkkelagets SK 23,17
Heat: 3 Vind: -3.8
1 322 Even Pettersen Trondheim Friidrett 22,72 Q
2 72 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 22,89 Q
3 331 Hallgeir Martinsen Tyrving IL 22,90 Q
4 6 Vegard Fluge Ask IL 23,22
5 20 Johannes Kalleberg  IL i BUL 23,24
6 69 Ben Jeffrey Bennett Florø Tog IF 23,45
Heat: 4 Vind: -4.1
1 198 Muhammed Dodou Jatta Norna-Salhus IL 22,33 Q
2 173 Carl Emil KĂĽshagen Moelven IL 22,40 Q
3 76 Martin Roe FRI IL 22,67 Q
4 121 Torbjørn Lysne Gular, IL 23,07
5 70 Lasse Solheim Angelshaug Florø Tog IF 23,26
6 31 Khoa Henrik Luong BĂŚkkelagets SK 23,47
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 200 m, Semifinale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1 Vind: -3.7
1 334 Jonatan Greni Bjerkaas Tyrving IL 21,99 Q
2 138 Mathias Hove Johansen Idrettslaget Skjalg 22,16 Q
3 72 Ă˜yvind Strømmen Kjerpeset Florø Tog IF 22,20 Q
4 322 Even Pettersen Trondheim Friidrett 22,41 Q
5 331 Hallgeir Martinsen Tyrving IL 22,76
6 310 Nickolai Alieu Jallow Tjalve, IK 22,86
7 14 Birmeji Geda Wayu  IL i BUL 23,31
8 41 Jonas AndrĂŠ Ose Dimna IL 23,53
Heat: 2 Vind: -0.5
1 67 Jonathan Tetteh Quarcoo FIK Orion 21,64 Q
2 198 Muhammed Dodou Jatta Norna-Salhus IL 21,86 Q
3 235 Joachim Sandberg Sandnes IL 21,99 Q
4 173 Carl Emil KĂĽshagen Moelven IL 22,05 Q
5 2 Daniel Alejandro Johnsen Ask IL 22,92
6 76 Martin Roe FRI IL 23,08
  166 Kjell HĂĽkon Morken Lillehammer IF DNF
  239 Soban Mortaza Inayat Sandnes IL DNS
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 3000 m hinder (91,4) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 280 Tom Erling KĂĽrbø Stord IL 8,58,49
2 248 Abduljaleel Mohamoud Ismail Hir Selsbakk IF 9,16,51
3 10 Fredrik Sandvik Askim IF 9,25,05
  49 Ă…dne Andersen Dimna IL DNF
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 400 m, Finale 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 42 Karsten Warholm Dimna IL 47,32
2 139 Mike Lubsen Idrettslaget Skjalg 48,24
3 208 Fredrik Gerhardsen Øvereng Overhalla IL 48,83
4 169 Tormod HjortnĂŚs Larsen Lillehammer IF 49,48
5 335 Lars Gausemel Stølen Tyrving IL 50,40
6 160 Henrik Semb Larvik Turn & IF 51,14
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 5000 m Kappgang 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 188 HĂĽvard Haukenes Norna-Salhus IL 19,41,20
2 318 Tobias Lømo Tjalve, IK 24,24,63
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS 800 m 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
Heat: 1
1 227 Filip Ingebrigtsen Sandnes IL 1,53,35 Q
2 348 Per Andreas Roth Ullensaker/Kisa IL 1,53,73 Q
3 328 Didrik Hexeberg Warlo Tyrving IL 1,53,74 Q
4 93 Anders Bjørndal Gneist,IL 1,54,01
5 34 Kjetil Brenno GagnĂĽs Børsa IL 1,57,75
6 286 Mats Bjørgum Strindheim IL 2,03,85
7 246 Sondre Rishøi Sarpsborg IL 2,05,21
8 259 Kristian NedregĂĽrd Spjelkavik og Omegn Friidrettsklubb 2,32,55
Heat: 2
1 347 Markus Einan Ullensaker/Kisa IL 1,55,74 Q
2 78 Emil Oustad Friidrettsklubben Ren-Eng 1,55,81 Q
3 350 Terje Snarby Ullensaker/Kisa IL 1,55,88 Q
4 283 Haben Brhane Gebrehiwet Strindheim IL 1,56,19
5 109 Kristoffer Janson Grindedal Gular, IL 1,56,27
6 269 Kristian Skage Nordlund Steinkjer Friidrettsklubb 1,56,76
7 110 Leonard-Johan Nesheim Gular, IL 2,03,33
Heat: 3
1 351 Thomas Arne Roth Ullensaker/Kisa IL 1,59,73 Q
2 150 Sigurd Tveit Kristiansand Løpeklubb 1,59,74 Q
3 119 Sondre Dingsør Gular, IL 1,59,90 Q
4 207 Trygve Feidje Mjelde Osterøy IL 1,59,99
5 98 Hans-Magnus Haukøy Gneist,IL 2,00,57
6 131 Tedros Gebretensai Haile Haugesund Idrettslag 2,01,62
7 181 Lars Agnar Hjelmeset Nittedal IL 2,03,58
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Slegge (7,26kg/121,5cm) 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 299 Eivind PrestegĂĽrd Henriksen Tjalve, IK 74,27
 
73,86xx74,27x73,17
2 90 Thomas Mardal Gloppen Friidrettslag 70,01
 
66,6068,6167,4870,0169,8769,11
3 83 Evald Osnes Devik Gloppen Friidrettslag 60,53
 
60,4860,5359,04xxx
4 11 Kjetil Røste Ringen Brandbu IF 57,56
 
56,57xx54,7757,56x
5 89 Steinar Kleppe Gloppen Friidrettslag 57,37
 
55,3155,2757,3754,8653,7757,29
6 190 Jon Bernhard Steinkopf Nerdal Norna-Salhus IL 56,94
 
54,3856,86x54,1256,9454,76
7 84 Hans Sande Gloppen Friidrettslag 54,59
 
51,0054,1854,5952,2352,0650,75
8 101 Sondre Kolbjørnsen Gneist,IL 54,27
 
53,41x54,2752,3753,01x
9 3 Kristen Brosvik Ask IL 53,12
 
x51,3953,12   
10 171 Marius Grinden Løten Friidrett  51,45
 
x50,7551,45   
11 294 Herman Velle Aurdal Sykkylven IL 50,63
 
49,7750,63x   
12 157 Joachim Heier LaksevĂĽg TIL 45,77
 
x45,77x   
  371 HĂĽkon Eik Litland LaksevĂĽg TIL nm
 
xxx   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS
 
MS Tresteg 
Plass:   Navn: Klubb: Resultat:
1 323 Ingar Kiplesund Trondheim Friidrett 14,83
 
+7,3+4,3+1,6+3,6+2,1 
14,4014,0014,6914,8214,83x
2 304 Jesper Vestbø Tjalve, IK 14,70
 
+3,7+1,1+4,0-1,0+2,7+3,6
14,5014,5114,6214,5514,7014,05
3 314 Sindre Almsengen Tjalve, IK 14,65
 
 +3,9    
x14,65xxx-
4 342 Henrik FlĂĽtnes Tønsberg Friidrettsklubb 14,58
 
+4,8+4,0+2,0+2,1 +5,6
14,0313,6314,5814,29-12,76
5 295 Joakim Henrik Urdahl Syril IL 14,53
 
+1,7+3,8 +2,4  
14,3114,42x14,53xx
6 191 Jonathan Varela Byrkjenes Norna-Salhus IL 14,42
 
+2,6+2,8    
14,2814,42x--x
7 202 Viljar Helgestad Gjerde Norna-Salhus IL 14,25
 
+4,1+3,4+1,8+2,9 +5,6
13,4713,9114,2514,10x14,07
8 309 Marius Bull Hjeltnes Tjalve, IK 14,20
 
  +3,1+6,1 +2,5
xx14,1914,20x13,83
9 55 Erlend Bolstad Raa Fana IL 13,86
 
+3,7 +2,6   
13,77x13,86   
10 60 Per Bucher Johannessen Fana IL 13,84
 
+2,9+1,0+1,0   
13,2913,8413,74   
11 292 Marius Kristoffer Tronslien Sturla IF 13,82
 
  +3,3   
xx13,82   
12 62 Sondre Vie Ytrearne Fana IL 13,50
 
 +3,3+1,5   
x13,5013,46   
FriRes - Friidrettens Resultatsystem
Tjenesten levert av AndRo Data AS